איך להמם את המעסיק הפוטנציאלי שלך?

>

ראשית – הכן תכנית

מקד את מאמצי הכתיבה שלך. וודא מה המעסיק מחפש ומה יש לך להציע לפני שתתחיל לכתוב את קורות החיים שלך. כתוב את התשובות שלך לשאלה: "מה הופך אדם למועמד המושלם?" על דפי נייר מחברת, תשובה אחת לכל דף. סדר את דפי הנייר לפי סדר עדיפויות, בהתבסס על התכונות והיכולות שלדעתך יהיו החשובות ביותר עבור האדם שמבצע את הקבלה לעבודה של עובדים חדשים.

ואז, החל מהעמוד בו רשמת את התשובה הנמצאת בעדיפות הגדולה ביותר, מלא את שאר העמוד, או כמה ממנו שתוכל, ברעיונות – מדוע אתה הינך האדם שעונה טוב מכולם על דרישות המעסיק. רשום כל מה שאי פעם עשית שממחיש כי אתה מתאים בצורה מושלמת לדרישות של המעסיק הפוטנציאלי שלך.

הרעיון הוא לשחרר את החשיבה שלך מספיק כדי שתוכל לראות כמה קישורים חדשים בין מה שעשית לבין מה שהמעסיק מחפש. עליך להגביל את עצמך להישגים הקשורים לעבודה. השתמש בכול ניסיון חייך בתור טבלת-הצבעים שלך. אם בית הספר של יום ראשון או חבורת הרחוב בה היית חבר היו המקומות היחידים בהם הייתה לך הזדמנות להפגין את המתת המיוחדת שלך להוראה ולמנהיגות, בסדר גמור. המטרה היא לכסות את כל דרכי החשיבה האפשריות בנוגע למה שאתה יודע לבצע היטב, ואת כל האופנים בהם אתה יכול להעביר מידע זה למי שיקרא את קורות החיים שלך. מהם הכישורים אותם אתה מביא עמך? מה יש לך להציע למעסיקך הפוטנציאלי?

אם אתה מתחיל קרירה חדשה או אם אתה אדם צעיר ללא ניסיון תעסוקתי, תצטרך להיות יצירתי במיוחד כדי להסביר במה אתה מיוחד. עמודים אלה של רעיונות יהיו חומר הגלם ממנו תעצב את קורות החיים שלך. חלק חשוב מתהליך התכנון הוא לקבוע איזה פורמט יתאים ביותר לכתיבת קורות החיים שלך. אל תניח באופן אוטומטי כי אחד הפורמטים המקובלים יתאים לך ביותר. נפרט על כך בהמשך.

קורות חיים הכתובים היטב מחולקים לשני חלקים

בראשון אתה מעלה טענות בנוגע ליכולות שלך, לתכונות שלך ולהישגים שלך. אתה כותב פרסומת רבת עוצמה אך כנה, אשר גורמת לקורא לשים לב אליך מיד ולהבין שאתה מישהו מיוחד.

החלק השני הוא החלק של הראיות. פה אתה מגבה את הטענות שלך בהוכחות כי אכן עשית את הדברים אותם אתה טוען שעשית. פה אתה מפרט ומתאר את המשרות בהן הועסקת, מפרט על ההשכלה שרכשת וכו'. אלה הם כל הדברים אותם אתה מחייב להכליל בקורות החיים.

מרבית טפסי קורות החיים מכילים רק את חלק הראיות, ללא כל טענות מצד הכותב. אם קשה לך להירדם בלילה, פשוט קרא כמה טפסי קורות חיים של אנשים לפני שאתה הולך לישון. דבר אינו מסייע להירדם יותר מקורות החיים הממוצעים הנכתבים בימינו.

החלק העסיסי הוא החלק של הטענות. כאשר מעסיק פוטנציאלי מסיים לקרוא את קורות החיים שלך, אתה רוצה שהם מיד ירימו את השפופרת של הטלפון ויתקשרו אליך לזמן אותך לראיון. טפסי קורות החיים אותם כתבת בעבר היו וודאי ניסיונות אמיצים לספק מידע לקורא אודותיך. אתה לא מעוניין פשוט לספק להם מידע. אתה רוצה לעורר בהם עניין והתלהבות.

למעשה, מוטב רק לרמוז אודות דברים מסוימים. השאר את הקורא כשהוא רוצה ללמוד עליך יותר. השאר אותם עם תחושת מסתורין מסוימת לגביך. כך יש להם סיבות נוספות להתקשר אליך. חלק ההצהרות מכיל לרוב שניים או שלושה חלקים. בכולם, תפקידך הוא להצהיר ולהעביר את המסר כי אתה הנך המועמד הטוב ביותר האפשרי למשרה וכי אתה הנך הדבר החם ביותר בשוק.

אתה מתחיל בכך שאתה מציין את העבודה בה אתה מעוניין. ניתן לכלול את זה בחלק נפרד, תחת הכותרת "המטרה שלי", וניתן גם לצרף את זה לחלק השני, הנקרא "סיכום". אם אתה עובר לתחום תעסוקה חדש, או אדם צעיר שעדיין אין לו קריירה מבוססת, פתח בחלק נפרד שכותרתו היא "המטרה שלי".

 

שליחת קורות חיים

שליחת קורות חיים

לא כל המשרות שלנו מופיעות באתר אז שלח/י קורות חיים ואנו נחזור אליך בהקדם – מה איכפת לכם? מקסימום, תקבלו הצעה טובה לעבודה.


* שדה חובה