איך להתכונן לראיון עבודה שני?

>

"אילו היו לי שמונה שעות לכריתת עץ, הייתי מקדיש שש מהן להשחזת הגרזן"

אברהם לינקולן

הטלפון מצלצל ואומרים לך עברת את הראיון הראשון והחברה שלנו מעוניינת להזמין אותך לראיון שני… מה עושים? צריך לדעת משהו מיוחד? איך מתכוננים?

דבר ראשון מזל טוב, קצת מתרגשים זה טבעי אך ראיון זה חשוב מקודמו, יתכן והראיון יתבצע עם שלושה מראיינים ויותר, לכן צריך להתכונן. למד יותר על החברה אסוף מידע על התפקיד:

מידע על החברה עצמה

איסוף המידע אינו פשוט אך הוא יאפשר לך כלים טובים יותר לקבלת החלטה נכונה ביחס למקום עבודתך בעתיד. איסוף מידע מחברים על החברה הוא מדד טוב לדעת יותר על החברה. מהאינטרנט – חפש באינטרנט את אתר החברה ולמד ממה, עם מי הם עובדים, מי הלקוחות וגודל החברה. עיתונות – גם שם אפשר למצוא מאמרים על החברה. גם באותו יום שאתה מגיע לראיון תסתובב בחברה, אם יתאפשר לך דבר עם עובדים תרגיש איך הם מתייחסים לחברה שבה הם עובדים האם בכבוד, ברוגע או מקום שממש לא כייף להיות בו.

 

מידע על התפקיד המוצע לך.

האפשרות הטובה ביותר לדעת  על תפקיד המוצע זה פשוט לשאול את אלה המלווים אותך בתהליך הגיוס, הזמן הטוב ביותר לשאול הוא בזמן שאמרו לך שהתקבלת לעבודה, הם ישמחו שאתה שואל ומתעניין – זה מראה על רצינות.

המרואיין יושב בדרך כלל מול 2 עד 4 אנשים, תלוי לאיזה תפקיד אתה מעומד, והם מתחילים להסביר את מהות העבודה, התפקיד, מה הם דורשים?, כמות השעות, וישנם משרות המצריכות נסיעות תכופות לחו"ל.

כדאי להיזהר ולא לשמוח יותר מדיי מהר, יתכן שהמראיין הראשון הוא פחות נוקשה, ייתכן שעיקר ה"סינון" הוא בראיון השני. זה עניין אחד שיכול להשפיע. עוד גורמים הם באמת מה בודקים בכל ראיון וראיון. לדוגמא עם מישהו ממשאבי אנוש יבדקו התאמה לתרבות הארגונית, אבל לא ידע מקצועי ספציפי – כך שיכול להיות שאתה מתאים לארגון, אך לא למשרה ולמחלקה הספציפית, וכו'… כך שבאמת קשה לדעת.

מה שכן, מותר לך לחזק את עצמך בכך, שגורם אחד כבר זיהה שאולי אתה מתאים, וזה אומר שאתה הצלחת "למכור את עצמך" שזה החלק הקשה בראיון הראשון. ועל כך מגיע לך כל הכבוד וחיזוק עצמי. מה יהיה הלאה? זה תלוי גם בך, אבל בעיקר תלוי במעסיק.

 

שליחת קורות חיים

שליחת קורות חיים

לא כל המשרות שלנו מופיעות באתר אז שלח/י קורות חיים ואנו נחזור אליך בהקדם – מה איכפת לכם? מקסימום, תקבלו הצעה טובה לעבודה.


* שדה חובה