המדריך לרשימת קורות חיים

>

עקרונות בכתיבת קורות חיים

אין כאן חידושים והפתעות אך השתדלנו להתמקד בעיקרי הדברים, בטיפים חשובים ובהמלצות שתוכל/י ליישם באפקטיביות

חשוב להדגיש שהדברים נכתבו בראייה כללית מעבר לאדם או תפקיד מסוים ולכן נדרשת התאמה אישית של הנכתב לצרכיך האישיים, לציפיותיך ולתפקידים אותם את/ה מחפש/ת.

כתיבת קורות חיים

קורות חיים מהווים מעין תעודת זהות מקצועית ואמורים לשקף את השכלתך, ניסיונך המקצועי ותחומי התמחותך, על מנת שמעסיק פוטנציאלי יקבל מידע בסיסי לגבי מידת התאמתך לתפקיד רלוונטי

כשחברה מחפשת מועמד ומפרסמת את דרישת המשרה במקורות גיוס שונים כמו עיתון או חברת השמה, היא מקבלת עשרות, אם לא מאות קורות חיים ורק מעטים נענים.

עליך לשלוח קורות חיים "שיצודו" את עיני המגייס שקורא אותם ויגרמו לו לזמן אותך לשלב הבא – הראיון.

על מנת שקורות חיים יבלטו לטובה, כדאי לעקוב אחר הכללים המקובלים לכתיבתם ולדאוג שהתוכן יותיר רושם שלא ניתן להתעלם ממנו – שאתה הוא האדם המתאים ביותר לתפקיד.

כללים:

 • קצר וקולע – מעסיק פוטנציאלי קורא כאמור קורות חיים רבים. אם תאריך תקשה עליו לזהות את הפוטנציאל שלך. יש להעביר את עקרי הדברים באופן בהיר ומבלי להלאות את הקורא. באופן כללי רצוי שקורות החיים לא ישתרעו על פני יותר משני עמודים (מומלץ עמוד אחד משום שהעמוד השני עשוי להיות מוצמד בטעות לקו"ח אחרים(
 • מסודר – אל תשתמש ביותר מגופן אחד או שניים, הדגש את ראשי הפרקים, שמור על רווחים בין פסקאות ועל ריווח גדול משולי הדף. את פרטיך האישיים רשום בראש הדף, הקפד על הגהה.
 • רשום רק מה שחשוב – אין לכלול בקורות החיים פרטים שאינם רלוונטיים או נתונים שאינם קשורים לניסיונך המקצועי. לדוגמא: מיותר לציין באיזה בית ספר יסודי היית או העובדה שהיית חניך בצופים.
 • מה שחשוב – הוא הניסיון התעסוקתי וההשכלה העל תיכונית והמקצועית שלך.
 • ניסיון בעבודה – לגבי כל מקום עבודה ציין את השנים בהם עבדת, שם החברה והתפקיד. חשוב לפרט את מהות התפקיד. ערוך את המידע כך שיהיה רלוונטי למשרה אליה הנך מועמד, קשר את ההישגים ליעד שלך ולנקודות בהן הנך יכול לתרום לחברה. מיותר לציין סיבה לעזיבת מקום עבודה.
 • מההווה לעבר – הדרך המקובלת להצגת פרטים בקורות החיים היא כרונולוגית מההווה לעבר (כפי שמפורט בדוגמא בהמשך), כאשר התאריכים מופיעים מימין לשמאל בטקסט. ההגיון העומד מאחורי צורת כתיבה זו היא שהתפקידים האחרונים בדרך כלל רלוונטיים יותר למשרה שאתה מחפש כעת.
 • תמונה משקפת ואמיתית – עליך לתת תמונה משקפת ואמיתית לגבי הניסיון והידע שרכשת, יהיה עליך לעמוד מאחורי קורות החיים בשלב ראיון העבודה, ככל שהפער בין המילה הכתובה למילה הנאמרת גדול יותר, אמינותך בעיני המראיין תהיה קטנה יותר.
 • שדר התפתחות – גם אם עבדת בשנים האחרונות באותו תפקיד, אל תיתן לקורא להבין שקפאת על שמריך, נסה עד כמה שניתן לשדר התפתחות, התקדמות בתפקיד, בתחומי האחריות, בתקציבים בהם עסקת וכיו"ב.
 • נסח באופן פעיל – השתמש בפעלים פעילים ולא סבילים, כתוב "הקמתי את המחלקה" ולא "הוטל עליי להקים את המחלקה".
 • ממליצים – ניתן לציין כי "המלצות יינתנו לפי דרישה", אין צורך לרשום שמות ממליצים בקורות החיים.
 • התאם את קורות החיים למשרה המוצעת – הדגש את הפרטים הרלוונטיים למשרה הספציפית והמעט בפרטים מיותרים בהתאם למשרה.
 • בקרת איכות – לאחר שסיימת לכתוב את קורות החיים, נסה לקרוא אותם מנקודת המבט של מאייש המשרה. חשוב אם קורות החיים אכן עשויים להתאים למשרה המבוקשת, תנו לאדם קרוב לקרוא את קורות החיים ולחוות דעה. עליך להיות שלם ככל האפשר עם מסמך זה המתאר את קורות חייך.

קורות חיים באי מייל – במידה ואתה שולח קורות חיים באי מייל, אל תקרא לקובץ "קורות חיים" או Resume/CV הבדל את שם הקובץ שלך מקבצים אחרים שנשלחים וקרא לו בשם מיוחד שלך.

שליחת קורות חיים

שליחת קורות חיים

לא כל המשרות שלנו מופיעות באתר אז שלח/י קורות חיים ואנו נחזור אליך בהקדם – מה איכפת לכם? מקסימום, תקבלו הצעה טובה לעבודה.


* שדה חובה