טיפים והמלצות לקבלת עבודה דרך רשת האינטרנט

>

"האם אתה עובד רק בשביל המשכורת שלך, לא משנה כמה אפסים יש בה. אתה עדיין בתחתית סולם ההגשמה העצמית"

ג'ק ניקולסון

עם הרשת הרחבה של אתרי אינטרנט המוקדשים למציאת עבודה כיום, למחפשי עבודה אינסוף אפשרויות והזדמנויות למצוא ולהגיש בקשה למבחר של עבודות ברחבי הארץ. להלן כמה טיפים למציאת עבודה דרך הרשת:

  1. עשה קורות חיים שיבלטו על פני אחרים. אם אתה מגיש בקשה דרך האינטרנט, דאג לכך שקורות החיים שלך צועקים על הכישורים שלך והניסיון שלך כבר במשפט הראשון.
  2. היה פעיל בחיפוש העבודה. נסה לעשות יותר מסתם לשלוח את קורות החיים. התקשר לחברה או איש קשר לצורך מעקב. אם אתה מוסיף את קורות החיים כקובץ מצורף דאג ששם הקובץ יכלול את שמך. אם יש לך מספר גרסאות של קורות החיים אל תקרא לקובץ "ישראל ישראלי גרסה 3" וכו'.
  3. כלול מכתב נלווה עם קורות החיים שלך וציין כיצד הרקע שלך תואם לדרישות העבודה. לא מספיק להראות את ה מכתב נלווה הרגיל שלך אלא הוסף תיאור מלא וקצר של ניסיונך וכישוריך לעבודה. אם אינך יודע אם המגייס הוא גבר או אישה, כתוב "לכל הנוגע בדבר". הימנע מלהעליב אישה מגייסת בפניות כגון "למר .." וכו'.
  4. כשמתקשרים אלקטרונית, השתמש בכותרת ליתרונך. כתוב כדי לתפוס את תשומת לב הקורא. "קורות חיים מצורפים" לא משיג דבר. התייחס למספר העבודה או העמדה ואמור למגייס משהו על עצמך. דאג לכלול את שמך. עשה עצמך מוכר למגייס.
  5. חקור על החברה שבה הינך מחפש עבודה. הראה מדוע תהיה התאמה טובה לחברה. אל תשלח רק קורות חיים גנריים שאתה שולח לכולם. היה בטוח שהישגיך והכשרתך מתאימים לדרישות העבודה.
  6. אל תשלח קורות חיים פונקציונאליים. הם מבלבלים את הקורא וגורמים לו לעבוד קשה יותר כדי להוציא את האינפורמציה הבסיסית. השתמש בפורמט כרונולוגי, החל מהעמדה הכי עדכנית שלך. אם ישנם פערי זמן שבהם לא עבדת, הסבר זאת במכתב נלווה ותאר מה עשית מאז העבודה האחרונה שלך. אם לקחת חופשה ונסעת לאירופה, טיפלת בהורה מבוגר, או דאגת לילדים קטנים. טוב לספק סיבה לפער. אם עבדת בעבודות זמניות או כעצמאי מאז העבודה האחרונה, זה עדיף בהרבה מלהשאיר את המגייס בתהייה.
  7. אל תספק רשימה של הישגים מחוץ לקונטקסט עליו מדובר. המגייס מחפש אחר מועמד שיתאים הכי טוב לעמדה הפנויה. אם אינך יכול להראות איך הניסיון שלך קשור לדרישות העבודה אל תגיש בקשה.
  8. צור קורות חיים פשוטים וקלים לקריאה. אל תערבב גדלי גופן שונים וסגנונות עיצוב שונים. המגייס עשוי לעבור על מאות ויותר קורות חיים. אם שלך קשים לקריאה או שקשה לעקוב, סביר להניח שתפסל מוקדם בתהליך.

 

שליחת קורות חיים

שליחת קורות חיים

לא כל המשרות שלנו מופיעות באתר אז שלח/י קורות חיים ואנו נחזור אליך בהקדם – מה איכפת לכם? מקסימום, תקבלו הצעה טובה לעבודה.


* שדה חובה