לברוח מעבודות שלא עונים על ציפיותיי

>

"אל תשלים עם אתגר לפני שניסית אותו".

ארקדי צ'רנוב

לא מעוניין לעבוד בשכר מינימום, רוצה למצוא עבודה נורמאלית בהתאם לכישורים שלי, לבד ללא עזרת הלשכה. אני בהחלט צריך זמן, ועד אז אני צריך את דמי האבטלה…

מה עושים?

נתחיל מזה שאף פעם אל תסרב לפקידה שמולה אתה יושב ושולחת אותך לראיונות, תמיד לך לראיונות. כשאתה מגיע לראיון – מתחיל ה"סיפור" אתה יכול להגיד:

אפשרות ראשונה

אם אתה נשוי, תגיד שאתה מאד רוצה את העבודה אבל אתה מבקש ליידע את המנהל שאתה בהליכי גירושין ושיש לך המון משפטים שתצטרך להתייצב אליהם בזמן הקרוב ואתה מאד מבקש שיתחשבו בך וייתנו לך לצאת בשעות לא שגרתיות, אף מעסיק לא יאהב את זה שתעדר שעות רבות מהעבודה ויחתום לך על "חוסר התאמה" ותשלח חזרה ללשכה.

אפשרות שנייה

בנושא של אבטחה או שמירה, ספר למעסיק, שאתה כרגע בתקופה לא טובה, אתה אפילו קצת בדיכאון ויש לך המון בעיות אישיות, תיקח איתך איזו חבילת "רגיעון" או משהו כזה ,,, אם לא שרתת בצבא תזכיר זאת ואם שרתת תומר הנשק לא היה "חברך" הטוב. אף מעסיק לא ייקח את האחריות לתת לך נשק בתקופה זו…

אפשרות שלישית

תגיע לראיון העבודה ופשוט תומר / תסביר ובשיא הכנות, את אשר על לבך בצורה מאד "נעימה וחיובית", תשמע, ברור לך שאני לא מעוניין במשרה ובטח תפקיד המוצע והלשכה שלחה אותי, כי הפקידה הייתה חייבת ולא כי היא באמת חושבת שיש פה התאמה. חבל, לי ולכם, על הזמן שנשקיע". באחוזים גבוהים זה עובד. – והכל ברוגע ונעימות.

אפשרות רביעית

וכבר באחת הפעמים הראשונות שתגיע "תבשר" לפקידה בלשכה שאתה עובר דירה (זה יהיה תירוץ כמובן), לאזור שלא בתחום טיפולם. והם יבינו שאין טעם לשלוח אותך לראיון עבודה. בנינו זה יכול רק לדחות את הקץ.

אפשרות חמישית

לפני שאתה נכנס לראיון, תוודא שמישהו יתקשר אליך כאילו שזה אימא, אבא, דוד או אח שלך, שפשוט אתה היחידי שדואג להם ומטפל בהם-תתחיל לצרוח עליהם ליד המעסיק, פשוט צרחות ,כן , בנוסח "תעזבו אותי", "מספיק להפריע" אני צריך לעבוד ואתם מפריעים לי כל היום… כמה פעמים אני יכול לצאת אליכם ביום, בגללכם אני לא מחזיק מעמד באף עבודה…

איך נשמע עד כעת ? נחמד, לא ?

אולי זה לא נשמע נחמד כל כך, שצריך לפברק מעשיות ע"מ לזכות בעבודה שמתאימה לכישורי, אך הרבה אנשים עושים זאת, וזה גורם למעסיק לחשוב פעמיים לפני שהוא מעסיק אותך ,ברגע שהוא ייראה שממש לא כדאי לו להכניס ראש בריא למיטה חולה. תאמין לי , הוא יחתום לך…

אני חושב שמספיק שתספר למעסיק על הציפיות שלך ממקום העבודה, ציפיות השכר והתנאים וכן הקידום והתפקיד לו אתה מצפה בחברה, וכן תדבר איתו בהרחבה על תפקידיך הקודמים, הוא יבין שלהעסיק אותך בתפקיד אליו נשלחת מהלשכה לא משתלם לו, כי עובד שלא מרוצה מתנאיו יזלזל בעבודתו וייתן למעסיק תפוקה שהוא בוודאי לא יהיה מרוצה ממנה.

 

שליחת קורות חיים

שליחת קורות חיים

לא כל המשרות שלנו מופיעות באתר אז שלח/י קורות חיים ואנו נחזור אליך בהקדם – מה איכפת לכם? מקסימום, תקבלו הצעה טובה לעבודה.


* שדה חובה