מעומד תורך להציג שאלות

>

במקרים רבים, השאלות אותן אתה מציג למראיין במהלך הראיון חושפות יותר מידע מהתשובות שלך לשאלות שלו. מראיינים מחפשים מועמדים ששואלים שאלות נבונות במהלך כל תהליך הקבלה. הם רואים בשאלות של מועמדים רמז ליכולתם האנליטית.

זה תמיד מאוד מאכזב, עבור כל מראיין, כשהוא מגיע לסופו של ראיון ושואל: יש לך שאלות כלשהן? והמרואיין עונה: לא, אני חושב שענית לי על כל השאלות של' ובכך העניין מסתיים, זה פשוט מתסכל… מראיינים רבים חושבים שכל מועמד צריך להכין לעצמו שאלה באמת קשה שיוכל להציגה בראיון העבודה.

שאלות הן גם סימן להתלהבות, דבר אותו רוב המראיינים ומנהלי כוח האדם מאוד מעוניינים לראות. הדרך להראות עניין הוא על ידי הצגת שאלות המשך, להראות עניין אמיתי בחברה וגם להראות שעשית קצת איסוף מידע לפני הראיון.

השאלות הטובות ביותר

אין אוסף מוכן מראש של שאלות טובות אותן ניתן להציג למעסיק. השאלות צריכות לנבוע משיקול דעת ולא להיות מוכנות מראש ושבלוניות, מאחר וכל מראיין טוב ידע מיד כי מישהו אמר לך לשאול את השאלות האלה וזה יוצר רושם שלילי. מראיינים ממש לא אוהבת כשאנשים מגיעים אליהם עם רשימה של שאלות שבלוניות.

מראיינים אומרים כי מוטב להציג שאלות שהן ספציפיות לחברה או לתעשייה בהם אתה מעוניין. המועמדים הטובים ביותר "מציגים שאלות נבונות, המראות כי אתה מכיר את התחום בו עוסק המראיין.

מראיינים רבים אוהבים לראות מרואיין מתמקד ומתעמק בנקודה מסוימת שהועלתה בראיון. הראה לי כי אתה (המרואיין) יכול לחשוב ולהגיב מהר, זהו חלומו של כל מראיין.

שאלות להתחלה

בעוד שעליך תמיד להתאים את השאלות שלך לעבודה המסוימת, לתפקיד המוצע ולמצב המסוים בהם אתה מציג אותן, הנה השאלות בהן תוכל להתחיל.

  1. אתה יכול לספר לי על יחסי האנוש וההווי בחברה?

קצת קשה לקבל מושג על ההווי והאווירה השוררים בחברה לפני שאתה מתחיל לעבוד בה ומתנסה בהם בעצמך. הראיון הוא הזדמנות מצוינת לשאול שאלות שיחשפו את האופי של החברה.

  1. אכפת לך לספר לי איך הקריירה שלך הביאה אותך למעמד הזה?

שאלה זו טובה בשתי רמות: זה נותן לך הזדמנות ללמוד מעט על מנהליך או עמיתיך הפוטנציאליים וזה גם מחמיא למראיין, כמו המשפט שתשאל "איך הקריירה שלך הביאה אותך למעמד הזה?". אנשים אוהבים לדבר על עצמם, כך שאם אתה מצליח לגרום למראיין לדבר על עצמו, זה נותן לך יתרון בראיון.

  1. האם תוכל לספר לי על סגנון הניהול שלכם?

אם המראיין שלך הוא גם המנהל הפוטנציאלי שלך, חשוב להבין כיצד הוא יתנהג כלפיך וכלפי האנשים סביבך.

 

  1. מהי לדעתך, חולשתה הגדולה ביותר של החברה?

תשובתו של המראיין לשאלה זו עשויה לחשוף כמה דברים. זה ייתן לך מושג על כמה מהאתגרים המצפים לך אם תצטרף לצוות בסופו של דבר ועל הדרך בה עמיתיך הפוטנציאליים מתמודדים עם שאלות קשות. זה גם עשוי לתת לך רמז על מידת הישירות והכנות שלהם.

  1. מהו המקור העיקרי לסיפוק בעבודה, עבורך?

שאלה זו עשויה לעזור לך להבין מה מניע את עמיתיך הפוטנציאליים לעבודה, וממה, לדעתם, נובע כוחה העיקרי של החברה.

אלו הם מספר השאלות שאתה יכול במהלך הראיון להציג למראיין שלך ואף לדעת יותר על החברה ולקבל חיזוק מהמרואיין על הרצון שלך לדעת יותר גם עליו.

 

שליחת קורות חיים

שליחת קורות חיים

לא כל המשרות שלנו מופיעות באתר אז שלח/י קורות חיים ואנו נחזור אליך בהקדם – מה איכפת לכם? מקסימום, תקבלו הצעה טובה לעבודה.


* שדה חובה