עבודה אחרי גיל חמישים יש דבר כזה

>

"מי שמצליח ניחן בהתלהבות. עבודה טובה לעולם אינה נעשית בדם קר, כי החום מחשל. כל השג גדול הוא סיפורו של לב לוהט"

ב. זו-טאוורן

קשה, אך אפשרי… כיום ידוע לכולם שלא קל למצוא עבודה, וזה ב"לשון המעטה", וכל שכן למי שעברו את גיל חמישים.

טיפים שיכולים לעזור:

 1. יש תפקידים שבהם נדרש ניסיון רב ושבה הגיל המבוגר משחק לטובת המועמד, ניתן לנצל זאת הדגש את ניסיונך.
 2. ברור שבתפקידים ניהוליים בכירים הגיל וניסיון תורמים יותר. אבל אם התפקיד הוא ממוקצע בתחום מאוד ספציפי והניסיון שבתפקיד היינו קריטי, אזי גם בתפקידים אלו יש אפשרות למצוא עבודה, הדגש את השנים שהתמקצעת.
 3. יש הבדל מאוד גדול בין משרות ותפקידים שונים. יש משרות שבהן היתרון הוא הניסיון, ואז אם יש לך ניסיון כזה, סיכוייך לגבור על צעירים ממך עולים. לכן הדגש זאת.
 4. זה מאוד תלוי מי אתה ואיך אתה מרגיש, אם אתה בראש צעיר, נכון להתאים את עצמך, וכמובן, דרישות השכר שלך מתאימות למה שהחברה מוכנה להציע, סיכוייך עולים.
 5. אם אתה אדם מנוסה ומבוגר, ואתה רואה שהגיל הוא שמקטין את סיכוייך, חובה לנקוט בצעדים שיאפשרו להתגבר על המחסום (כמו שיש לעשות מול כל מגבלה: היותך אישה, חסר ניסיון, אם צעירה וכו'…). טשטוש הגיל, זו דרך אחת.
 6. יש אפשרות להשתמש בטריקים ספציפיים כמו טשטוש הגיל ומחיקת עבודות רחוקות מבחינת טווח הזמן. אפשר על ידי טשטוש והשמטה לקבל זימונים לראיונות. אך בהחלט לא מומלץ.
 7. פנייה לאנשים שאתה מכיר מהתחום, אתה ותיק יש לך יתרון כי אתה וודאי מכיר הרבה אנשים וכאן, על אחת כמה וכמה יש לפנות אל הקשרים ולהוציא מהלקסיקון את כל הנימוקים המפריעים כמו "לא נעים", "לא מכובד" וכו'. אם אתה מעל 20 שנים בתחום – יש לך קשרים. נקודה! למה לא לנצל אותם.

ללא ספק אפשר לצאת מזה, זה ידרוש עבודה- והרבה, ולגלות יצירתיות ופתאום "להתמחות" בתחום שמעולם לא הכרת וגם לא שאפת להתמצא בו חיפוש עבודה עם זאת זה אפשרי! ויש כאלה שהצליחו.

סיכום:

זה קשה, אפילו מאוד זה גם אחד הקשיים הכי פוגעים. כי אתה אדם שהוכיח את עצמו ובעל ניסיון, ולא רק שזה מאוד פוגע להיות בלי עבודה בגיל כזה, לאחר שנים של תרומה, אלא שזו תחושה נוראית שכשאתה בגיל 50 פלוס, וכיום הרבה אנשים בגיל זה הם בשיא התנופה והפריחה (הרפואה מתקדמת טווח הגיל עולה), פתאום מתייחסים אליך כמו חפץ שאבד עליו הקלח… שלא לדבר על כך שבשלב זה בחיים יש לא מעט התחייבויות כספיות ולחצים כלכליים שוודאי לא עוזרים. כך שהכול יחד הופך את זה למצב לא פשוט בכלל.

הצעות שאפשר לקחת בחשבון:

 1. אפשרות להתחיל לעבוד כעצמאים.
 2. לחפש עסק ולהתחיל לפתח אותו.
 3. ללמוד לסחור בבורסה.
 4. במידה ולמישהו מהמשפחה יש עסק תוכל להציע לו הצעה לפתוח סניף נוסף ואתה תנהל אותו.
 5. להציע למעסיק מסוים לעבוד עם חשבוניות, מין "קבלן משנה". יש סיכוי שלפחות כשתציעו זאת, יעריכו את האומץ והנחישות שלכם ואולי ילכו לקראתכם.

אני מכיר אנשים שבגיל חמישים פלוס מצאו עבודה. אם הם עשו זאת אז זה בהחלט אפשרי.

 

שליחת קורות חיים

שליחת קורות חיים

לא כל המשרות שלנו מופיעות באתר אז שלח/י קורות חיים ואנו נחזור אליך בהקדם – מה איכפת לכם? מקסימום, תקבלו הצעה טובה לעבודה.


* שדה חובה