פיצוח הסודות להתראיין נכונה

>

"כלל ה-win-win. אומר: בואו לא נפעל בדרך שלי או בדרך שלך, אלא בדרך הטובה ביותר"

גרג אנדרסון

בשוק העבודה של ימינו, כדאי שתדע בדיוק מה אתה עושה, או שלא תוכל להתמודד עם המתחרים שלך. בדוק את עצמך ביחס לנקודות הבסיסיות האלה לפני שתלך לראיון החשוב הבא שלך.

  1. הראה טוב

לפני הראיון, בחר את הבגדים שתלבש. בתלות בתחום ובמשרה האמורים, הוצא מהארון את מיטב מחלצותיך ובדוק שאין עליהם כתמים ושאינם מקומטים, גהץ זאת שוב. גם אם סביבת העבודה בחברה שאתה הולך להתראיין בה היא בלתי-רשמית, אינך רוצה להיראות כאילו שישנת בבגדיך. מעל הכול, התלבש כך שבגדיך יינסכו בך ביטחון עצמי. אם אתה מרגיש טוב עם עצמך, אחרים יגיבו אליך בהתאם.

  1. הגע בזמן

לעולם אבל לעולם אל תאחר לראיון. צא מהבית מוקדם מספיק כדי שתגיע מוקדם לאזור בו הראיון עתיד להתקיים, והתחשב בדברים בלתי צפויים, כגון למקרה שלא תמצא את המקום מיד, עומסי תנועה וכ"ו. כנס לבנין 10 עד 15 דקות לפני הראיון לא לפני כן.

  1. בצע מחקר לפני הראיון

לאסוף מידע על החברה לפני הראיון וללמוד את כל שאפשר ללמוד אודות השירותים שהיא מספקת, על המוצרים שלה, על לקוחותיה ועל המתחרים שלה ייתן לך יתרון בהבנת צרכיה של החברה, דבר אליו תוכל להתייחס בראיון.

ככל שתרבה לדעת על חברה ועל מה שהיא מייצגת, כך רבים סיכוייך למכור את עצמך. עליך גם לברר אודות התרבות וההווי הנהוגים בחברה, כדי שתוכל לדעת מהם הסיכויים שתהיה מאושר במקום העבודה החדש.

  1. היה מוכן

הבא עמך תיק מסמכים עם כמה עותקים עודפים של קורות החיים שלך, העתקים של רשימת הממליצים שלך ומכתבי-ההמלצה שלך ונייר כדי לרשום עליו הערות. עליך גם להכין מראש שאלות אותן תוכל לשאול בסוף הראיון. ליתר בטחון, הדפס לך עותק של דף העזר לתכנון ראיונות שלנו.

  1. הראה התלהבות

ללחוץ איתנות את ידו של המראיין ולהביט הרבה בעיניו במהלך הראיון הם דברים שמשדרים בטחון עצמי. דבר ברורות בטון בטוח, גם אם למעשה אתה מרגיש מתוח או נפחד.

  1. היה קשוב וקרא "בין השורות"

אחד מכישורי-המרואיין אותם מרבים להזניח יותר מכול הוא ההאזנה. וודא כי אינך רק מקשיב, אלא גם קורא "בין השורות" את אשר נאמר לך. לפעמים הדברים שאינם נאמרים חשובים לא פחות מאלה שנאמרים מפורשות.

  1. השב על השאלות ששואלים אותך

מועמדים אינם חושבים, פעמים רבות, אם השאלה שהם משיבים עליה היא אמנם השאלה שהוצגה להם על ידי המראיין. וודא כי אתה מבין את השאלה שנשאלת, ובקש שיבהירו לך את העניין אם אינך בטוח.

  1. הבא דוגמאות ספציפיות

דוגמא ספציפית אחת מהרקע שלך טובה יותר מ-חמישים סיפורים מעורפלים. הכן את הדוגמאות והסיפורים שלך לפני הראיון ולמד איך להציג אותם בצורה הטובה ביותר. הבא דוגמאות המדגישות את ההצלחות שלך ואת הייחוד שלך. התנהגותך בעבר יכולה ללמד על ביצועיך העתידיים.

  1. שאל שאלות

מרואיינים רבים אינם שואלים שאלות ומחמיצים בכך את ההזדמנות לקבל מידע רב-ערך. השאלות שלך מראות את העניין שיש לך בחברה או במשרה בהן אתה מעוניין.

  1. בצע מעקב

בין אם זה נעשה בדואר האלקטרוני או בדואר הרגיל, ביצוע מעקב לאחר הראיון הוא הזדמנות נוספת להזכיר למראיין את כל התכונות רבות-הערך אותן אתה מביא עמך לעבודה ולחברה. אינך רוצה להחמיץ את ההזדמנות האחרונה הזאת לשווק את עצמך.

חשוב להגיע לראיון רגוע ובטוח בעצמך. דרך אחת להשיג זאת היא להגיע מוכן כמיטב יכולתך. אין דרך לחזות כיצד ראיון יתפתח ולמה יש לצפות בראיון, אך ציות לחוקים החשובים שפורטו למעלה יפחית את רמת החרדות שלך לפני הראיון ויכין אותך להציג את עצמך בצורה חיובית.

שליחת קורות חיים

שליחת קורות חיים

לא כל המשרות שלנו מופיעות באתר אז שלח/י קורות חיים ואנו נחזור אליך בהקדם – מה איכפת לכם? מקסימום, תקבלו הצעה טובה לעבודה.


* שדה חובה