צוללים לבנוניות בעבודה או שיש אלטרנטיבה אחרת

>

יום שני בבוקר, לכאורה עוד יום שיגרתי, אך דווקא היום אין לי חשק לקום מהמיטה וללכת לעבודה. בעצם לא שדווקא היום זה היום, פשוט היום גובר הרגש על השכל הישר…

מי מאתנו לא טעם את ההרגשה של – "היום לא בא לי ללכת לעבודה!" למה? – ככה, אין סיבה. היום אני לא רוצה לקום וללכת לעבוד. – למעשה אם משקיעים ממש שנייה אחת של מחשבה, ומארגנים את הראש לתוך מסגרת, מגלים מספר סיבות טובות וגם קצת פחות שבגינן לא נרצה לקום מהמיטה ולצאת לעבודה.

  1. שוב פעם לפגוש בבוס הזועף ולשמוע מדוע אנו לא טובים, ואיך הפרויקט לא מתקדם, ומה צריך עוד לעשות ואסור לעגל פינות ו… ומה לא, הכל אפשר לשמוע ממנו, הכל פרט למה שלומך? ומתי אתה לוקח חופשה? כי פשוט מגיע לך.
  2. לפגוש בטיפוסים מעצבנים שחוץ מעבודה הם לא מבינים אף שפה. נצטרך שוב להסביר להם איפה אנו עומדים, ואת זה שאוטוטו אנו כבר מסיימים, ואז נוכל להחזיר להם את הדברים שלהם הם מחכים. וכן כמובן נעזור להם באינטגרציה עם האפליקציה ונסגור את הקשקשציה.
  3. מה כבר קורה בעבודה? – כאילו שאם לא נגיע הפרויקט יתמוטט והחברה תיסגר, גם ככה אנו לא עושים דברים מהותיים בשנה הראשונה למדנו, השקענו והתלהבנו אך עתה? הכל חוזר על עצמו אנו שוב ושוב מבצעים את אותם המטלות והקידום המקצועי אולי נמצא בפלנטות אחרות.

לעיתים סיבות אלו (וכל אחד וסיבותיו הוא) מובילות אותנו למחשבות שאולי כדאי לעבוד קצת פחות, ולא להתאמץ כלל, הרי ממילא לא נקבל תמורה עבור ההשקעה. גם ככה אין הערכה לזה שאנו נשארים מעבר לשעות העבודה. וחוץ מזה מה כבר יקרה אם אני ייתן כפי שאני מקבל?

אם אני עושה חושבים אז כבר בהתחילה נכנסתי מהר לעניינים והוכחתי את עצמי ביעדים ובזמנים. שום פידבק חיובי דבר מה חיובי לא הגיע לאוזני, והמשכורת נשארה בדיוק כפי שהייתה לפני מספר שנים שהגעתי לחברה.

ובכן אני מאמין שבמצב מעין זה יש לבחון עוד שתי אלטרנטיבות. אני חושב שלפני שאנו צוללים לבנוניות בעבודה, לפני שהאור הפנימי אצלנו כובה, חייבים לקחת בחשבון עוד שתי דרכים:

האחת: כולנו מכירים – לחפש מקום עבודה חדש. נכון זה לא פשוט, זה לא הכי נח ובטח שלא קורה באופן מיידי, אך חייבים לקחת החלטה.

וכשנחליט לעזוב, נפעל, וכשנפעל נתחיל לחפש את המשרה הבאה. וכשמחפשים, לבסוף מוצאים – זה בדוק. יגעת ומצאת, תאמין!

השנייה: הדרך האחרת שלא כולנו מכירים, אך היא הדרך הטריוויאלית שנמצאת ממש בתוכנו, במרחק של נגיעה ושינוי קל בתפיסה.

וזה כל הסוד… בין אם נחליט לעזוב את מקום העבודה ובין אם נחליט להמשיך ולהישאר ואין זה משנה מה הם הגורמים שבגינם החלטנו לכאן או לשם. כי אז, לאחר שקיבלנו על עצמנו את ההחלטה, אנו חייבים לחזור עם כוחות מחודשים ולעשות את המקסימום במקום העבודה שלנו. פשוט, לתת את הכל מעצמנו, ולעשות את הכי טוב שאנו יודעים לעשות.

בואו נחשוב יחד לרגע: המצאנו כאן בעבודה – זוהי עובדה קיימת. מה יועילו לנו ההתמרמרות, הדיכאון ותחושת הקיפוח? הרי בין כה וכה אנו נשארים בעבודה בין אם מתוך בחירה ובין אם אנו בתקופה של חיפוש אחר עבודה חדשה.

עכשיו זו אינה קלישאה כי אם העצה הטובה ביותר שאני יכול להעניק: צריך לפעמים לקחת חופשה, ללכת לים או לבריכה ובכלל להוריד את הרגל מהדוושה, אך ברגע שאנו בעבודה, נעבוד בשמחה! נתחיל את הבוקר בחיוך, (גם אם זה קשה בהתחלה, אנו נתרגל לזה ונהנה מכל רגע מחויך), ניגש בבוקר לבוס ונאמר: "בוקר טוב, מה שלומך? האם יש איזו משימה שאני יכול לעזור לך בה?"

משם נעבור בין חדרי המשרד ונברך את כולם בברכת "בוקר טוב" ונאחל יום קסום לכל העובדים. אני מבטיח לכם שנסים קורים! זה לא סוד – כולנו אוהבים אנשים שמחים.

נגיע לעבודה עם המון אהבה, אהבה לבריות אהבה למטלות שכבר מזמן אינן מהוות בעיות, נגמד את עצמנו מול הערות, לא נניח לאגו שלנו להתפרץ ולהגיב, נתייחס לכל הביקורות כאל ביקורת בונה, ולכל הערה נשיב ב'תודה רבה'.

לפתע יגלו אותנו… אינני יודע בדיוק מה זאת אהבה, אך אני יודע שזה דבר שחוזר אליך… ובגדול. לפתע פתאום יבחינו שאתה 'מדליק את האור' בעבודה.

תיקחו לעצמכם שבוע חודש או אפילו שנה. תגיעו לעבודה בכיף, תתחילו את היום בחיוך ואמפטיה. תעשו את העבודה עם המון אהבה. אל תניחו לעקיצות ולעצבים של הסובבים אתכם לכרסם בכם, תבלמו את הכעס לפני שהוא מתפרץ. מניסיון, אני יודע שכולנו אהבים כוכבים מנצנצים ועל כוכבים זוהרים לא מוותרים בקלות.

אם לא יגלו אתכם במקום העבודה הזה, יגלו אתכם במקום עבודה אחר. וכשנציץ אחורה לעבר כל אותה תקופה, ניווכח שהיה זה ממש חלום מתוק לעבוד בשמחה…

סיכום:

כאשר אתה ממוקם במקום עבודה שאינו כל כך לרוחך, בין אם בחרת לשנות את הסביבה ולחפש מקום אחר ובין אם בחרת לוותר ולהישאר, בזמן שהותך בעבודה עשה הכל באהבה ושאף תמיד להצלחה בעשייתך. כל השאר כבר יגיע…

 

 

שליחת קורות חיים

שליחת קורות חיים

לא כל המשרות שלנו מופיעות באתר אז שלח/י קורות חיים ואנו נחזור אליך בהקדם – מה איכפת לכם? מקסימום, תקבלו הצעה טובה לעבודה.


* שדה חובה